Connect with us

Sağlık

Geleceğin gözde mesleleri

Published

on

Hayatımızın dönüm noktalarından biri olan meslek seçimin de dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Teknolojik gelişmeler birçok mesleğin yok olmasına yol açarken aynı zamanda yeni mesleklere de zemin hazırlamıştır. Meslek seçerken dikkat etmemiz gereken şey ise seçeceğimiz mesleğin gelecekteki konumunun ne olacağıdır. Yeni meslek seçeceklere öneri niteliğinde hazırladığımız bu içerikte geleceğin en gözde, en çok kazandıran ve en popüler mesleklerini göreceksiniz.

Geleceğin En Popüler Meslekleri;

1. Drone Pilotluğu

geleceğin meslekleri

İlk olarak askeri amaçla kullanılan drone’lar yavaş yavaş diğer sektörlerde de kullanılmaya başlandı. Google ve Amazon gibi teknoloji devi şirketler tarafından drone’ların kargo teslimatı yapabileceği sistemler üzerine çalışmalar sürdürülmektedir. Drone’ların kullanım alanlarının artmasıyla ortaya çıkan drone pilotluğu mesleğinin de önü açık gözüküyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde drone pilotluğu mesleğinin en çok kazandıran ve en popüler mesleklerden biri olacağı düşünülüyor.


2. Endüstriyel Veri Bilimciliği

geleceğin meslekleri

Günümüzde kurumların en çok şikayet ettiği konulardan biri de büyük verilerin doğru bir şekilde işlenip, kontrol edilememesidir. Endüstriyel veri bilimcilerinin görevi ise gerekli olan veriyi bulup işlemek, analizler oluşturmak ve analiz sonuçlarına göre iş süreçlerine yön vermek olacaktır. Bu sebeple gelecekte şirketler endüstriyel veri bilimcilerine sıklıkla ihtiyaç duyacaktır.


3. Mobil Uygulama Geliştiricisi

geleceğin meslekleri

Akıllı telefonlar üzerinden oynanan mobil oyunların son dönemlerde bağımlılık haline gelmesiyle mobil uygulama geliştiricileri için büyük bir pazar oluştu. Bu sayede büyük bir gelişim ve maddi kazanç sağlayan mobil uygulama geliştiriciliği geleceğin en çok kazandıran mesleklerinden biri olarak görülüyor.


4. Yapay Zeka Mühendisliği

geleceğin meslekleri

Uzun yıllar boyunca yapay zeka konusunda yapılan çalışmalar en sonunda meyvesini vermeye başladı. Yapay zeka teknolojisinin evlerde, arabalarda kısacası günlük hayatta her yerde kullanılması Yapay Zeka Mühendisliği mesleğini de ön plana çıkarmıştır. Uzmanlara göre Yapay Zeka Mühendisliği gelecekte en çok kazandıran mesleklerinden biri olacağı ön görülüyor.


5. Aktüerya Uzmanlığı

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2019 neoliya.com